CİLT BAKIM EĞİTİMİ

CİLT BAKIM EĞİTİMİ


Cilt Bakım EğitimiYılların deneyimi ve kalitesi ile özgeçmişine yakışan eğitim hizmetleri sağlamak ve sizlere daima diğerlerinden üstün kılacak olan yetenekleri kazandırmak için güçlü eğitim kadromuz, modern eğitim salonumuz, son teknoloji cihazlarımız ve en kaliteli kozmetik ürünlerimiz ile sizleri bekliyoruz.

ISO 9001/2008

Kurumumuz ISO 9001/2008 Kalite Belgesi ile Özel Eğitim Merkezleri Standartlarını Değiştirmiştir. Güzellik Uzmanlığı Eğitiminde Birçok İLK'i Öğrencileri ile Buluşturan Şevval ÖZÇELİK Eğitimde Kaliteyi Standart Kabul Etmiş ve Sadece Kursiyerlerimiz ile Buluşturmakla Yetinmeyerek Diğer Tüm Güzellik Eğitim Merkezlerinin Ulaşması Gereken Bir Hedefe Dönüştürmüştür.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Şevval ÖZÇELİK Eğitim Kurumu, Güzellik Uzmanlığını kariyer mesleği olarak tercih eden UZMAN adaylarının Cilt Bakım Kursu Eğitimlerini, en yeni teknoloji cihazlar ve dünyaya kendini kanıtlamış cilt bakım ürünleri, teorik ve uygulama becerilerini maksimum seviyeye çıkartarak kaliteli bir eğitim süreci ile tamamlamasını hedeflemektedir.

CİLT BAKIMI EĞİTİMİ HAKKINDA

Cilt Bakımı özellikle bayanların ve günümüz erkeklerinin de tercih ettiği Yaşlanma Belirtileri, İnce Çizgiler ve Göz Çevresindeki Çökmeler, Kontur Bozuklukları gibi sorunlar için gereksinim duyduğu bir uygulamadır. Günümüzün ve geleceğin popüler mesleği olan Güzellik Uzmanlığı Eğitiminin bir parçası olarak her geçen gün artan müşteri portföyü ile saygın bir kariyer tercihidir. Kurs programı kapsamında verilecek eğitim ile Profesyonel Cilt Bakımı konusunda teorik ve uygulamalı öğrenim süreci sonra adaylarımız uzmanlık sertifikası ile mezun olacaklardır. 

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu eğitim ile Normal, Kuru ve Hassas Ciltler, Yağlı ve Akneli Ciltler, Olgun Ciltlerin Temizliği ve Bakımı yanı sıra İyontoforez ile Cilt Bakımı, Lifting, Oksijen Terapisi ve Ultrasonik Peeling Uygulamaları gibi özel cilt bakımı konularında becerilerinizi geliştirerek uzmanlaşacaksınız.

İŞ OLANAKLARI

Eğitim sonunda verilecek olan Sertifika ile Vücut ve Cilt Bakımı, Epilasyon, Makyaj, Masaj uygulamlarında, Güzellik Salonları ve Merkezleri, Cilt Bakım Merkezleri gibi kurumlarda veya kendi işletmenizde Güzellik Uzmanı olarak kariyerinize devam edebileceksiniz.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2- Diploma Fotokopisi
3- 6 Adet Fotoğraf
4- İkametgah Belgesi

KURS SÜRESİ

1. Bölüm Teorik Eğitim ve Anatomi: Deri Katmanları, Deri Fonksiyon Bozuklukları, Deri Hastalıkları, Kas ve Eklem Yapısı, Kıl Yapısı, Cilt Yaşlanma Bozuklukları, UV Işınlarının Etkileri, Teknik Masaj Bilgileri, Mesleki Cihaz Eğitimleri ve Salon İşletmeciliği eğitimlerini içermektedir.
2. Bölüm Uygulamalı Eğitim: Cilt Bakımı ve Cilt Masajı Uygulaması, İğneli Epilasyon, Klasik Masaj Teknikleri, Temel Makyaj Uygulamaları, Kaş Kirpik Boyama, Haftalık ve Aylık Kirpik Kaynak Uygulamaları, Parafin ve Sir Ağda Uygulamaları eğitimlerini içermektedir. 
Teori ve Uygulama olmak üzere 2 bölümden oluşan Cilt Bakımı Eğitimi, Güzellik Uzmanlığı kapsamındadır ve 4 aylık bir eğitim süreci ile tamamlanmaktadır. Hafta İçi ve hafta Sonu seçenekleri bulunmaktadır.

SINAV VE SERTİFİKA

Cilt Bakımı Eğitimi eğitim kurumumuz bünyesinde Güzellik Uzmanlığı Kursu ile birlikte verilmektedir.
Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.
Sertifika: Kursiyerlerimiz eğitim sonunda yapılacak sınav ile MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı Güzellik Uzmanı Sertifikası alacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder